Porovnání přístrojů

Často nám píšete o srovnání přístrojů a zajímá vás, který je lepší. Abychom přístroje mohli objektivně porovnat, museli bychom všechny koupit, vyzkoušet, naučit se je používat a pak porovnat úspěšnost terapie. Takové možnosti bohužel nemáme. V současné době se snažíme o všech přístrojích zjistit co nejvíce informací, které by měly sloužit k porovnání, které bychom zde rádi zveřejnili.

Práce s každým přístrojem se musí naučit. To však neznamená naučit se pouze ovládat přístroj, ale hlavně správně diagnostikovat příčinu problému pacienta a také zvolit správný terapeutický postup. U hledání příčin mají velkou výhodu terapeuti s medicínským vzděláním.

Jak dlouho tedy trvá, než se naučíte být v biorezonanci úspěšní?

Většinou platí, že čím je přístroj levnější a kvalita jeho zpracování včetně softwarového vybavení horší, tím je delší doba, po kterou se ho terapeut učí ovládat. V tomto má velkou výhodu biorezonanční přístroj Bicom, protože spousta omylů i úspěchů, které terapeuti absolvovali, byla za 30 let vývoje zdokumentována a implementována přímo do přístroje. Přístroj obsahuje databázi vyzkoušených terapeutických postupů, takzvaných programových řetězců.

Na co si dát pozor

Je třeba si dát pozor, jestli je přístroj certifikován pro zdravotnické použití. Přístroje, které tuto certifikaci nezískaly, jsou považovány za experimentální a jejich účinky mohou být pro lidské tělo neúčinné, nebo nebezpečné.

Cena přístrojů odpovídá často jejich kvalitě a to nejen z hlediska použitých materiálů, ale také složitosti konstrukce, jemnosti frekvenčních rozsahů a zejména softwaru, který je u dražších přístrojů stále vylepšován a jsou prováděny testy účinnosti, které jsou dlouhodobě zaznamenávány. Tyto záznamy pak slouží jako podklady pro studie o účinnosti.

Pokud přístroje nemají k dispozici studie a evidenci případů úspěšné terapie, doporučujeme se jim raději vyhnout.

Teorie a výsledky

Teoretické základy, na kterých je biorezonance založena, jsou velmi složité, náročné na pochopení a nedají se snadno a rychle vysvětlit. Přesto se o toto vysvětlení principu bioreozonance pokusil MUDr. Pekárek ve své knize Tajemství zdraví a naděje. Účinnost biorezonance dokazují především výsledky. Máme k dispozici studie, kdy bylo léčeno pomocí terapie Bicom více pacientů ve srovnávacích testech s konvenční léčbou. Tyto studie probíhaly v klinikách v Číně a Německu a některé naleznete zde.