Farmaceutické společnosti

Finanční zájmy

Na úvod jeden citát z ČT24: Praha – Bývalý vlivný zaměstnanec farmaceutické firmy John Virapen tvrdí, že farmaceutickým firmám dnes nejde o vyléčení pacientů, ale pouze o zisky z nich. Právě kvůli nim jsou totiž schopny prodávat léky, které neléčí, někdy dokonce i škodí. O tomto tématu napsal Virapen kontroverzní knihu – Nežádoucí účinek: Smrt. (více zde).

Food matters

Farmaceutický konglomerát vykazuje vedle zbrojního a ropného nejvyšší zdroje zisků na celém světě. Je díky tomu provázán s politikou a ovládá i mnoho vědců, kteří publikují v jeho zájmu.

Vitamín C pomáhá proti rakovině, ale o výzkum nikdo nestojí - nejde patentovat

Biorezonance a nové směry, které nejsou v souladu s tímto konglomerátem, mají velmi trnitou cestu. Zrovna tak, jako je bržděn a bojkotován vývoj nových technologií, které by nahradily ropu, jsou odmítány nové terapeutické postupy, i když jsou úspěšné. Jenže medicína budoucnosti by měla být (a my i doufáme, že bude) jiná.

Konvenční medicína v naráží na hranice a často se stává, že pacient má psychosomatický problém, který se projeví jako bolest kolene, na kterou dostane antibiotickou nebo kortikoidní mast. To je typická léčba příznaků. Proto pak pacienti přestávají lékařům věřit.

Velkou výhodou biorezonance je její nasazení tam, kde to farmacie dávno vzdala pro velký neúspěch, a to je zejména sféra alergických onemocnění. Zde pacienti vědí, že jim léky příliš nepomohou. Také zlatá doba antibiotik už je také dávno za námi - jsou stále méně účinná, protože svá těla a hlavně bakterie učíme už několik generací rezistenci. Antibiotika už nejsou takový byznys jako dříve.

Food matters

Příkladů o zneužívání pacientů najdeme mnoho. Doporučujeme shlédnout nezávislé dokumenty na toto téma. V dokumentu Na jídle záleží (Food Matters) je ukázáno, jak se obchoduje s léky na úkor zdraví pacientů, kde jsou vidět šokující statistiky, ale na druhou stranu i způsoby léčby, které jsou účinné i proti rakovině.

Kluby skeptiků a vědců, kteří „přesně pochopili svět“

Pohled těchto skeptiků na biorezonanci ilustruje jeden hezký příklad: Lékař, který je členem klubu skeptiků, povídá před obecenstvem: „Prosím vás, věcem jako meridiány, nebo akupunktura nevěřte, je to nesmysl. Já jsem pitval stovky těl a žádné meridiány jsem nikdy nenašel“. Lékař sklidil potlesk, pak vstal jiný lékař, který říká: „Pane kolego, taky jsem si dříve myslel to co vy, ale pak mi došlo, že když jsem byl malý a otevřel jsem rádio, žádný orchestr jsem tam taky nenašel“.

Skepse a pochybování je však u člověka věc přirozená a žádoucí. Je však rozdíl mezi skeptiky, kteří jsou otevřeni přijímat nová poznání a těmi, kteří jsou uzavřeni diskuzi a vše nové ihned hystericky odsoudí, k čemuž mají zřejmě důvod. Co kdyby byl v ohrožení jejich finanční příjem z prosazování chemoterapie a schvalování „vhodných“ léčiv?